Minima Moralia ztvárňuje prostor pro mladé umělce

Minima Moralia ztvárňuje prostor pro mladé umělce

Je to právě Londýn, který má nedostatek center pro lidi s kreativním myšlením. Tento problém se snaží vyřešit duo Tomas Boano a Jonas Prišmontas.

Londýnský Festival architektury tak přinesl mimo jiné malý a finančně přijatelný pop-up ateliér, který má kromě pomoci mladým umělcům rovněž naznačit společnosti, jaký je problém v nedostupnosti londýnských ateliérů a míst pro uměleckou tvorbu.

Když pomineme ceny prostor, které i v Londýně stále stoupají, pak zde najdeme mnoho zapadlých „koutů světa“, které by se daly využít pro vytvoření míst v rámci uměleckých komunit. Je však nezbytné umožnit rozvoj kreativního ducha i sociálně slabším, jelikož v tuto chvíli si mohou umělecké zájmy dovolit pouze lidé s dobrým platovým hodnocením. Alespoň takto svůj projekt postavili Tomas a Jonas.

Minima Moralia je tedy projektem, který tvoří ocelová kostra a poloprůhledný materiál. Střecha je rovněž průhledná, aby nabídla umělci přirozený pocit propojení s přírodou, zatímco stěny se dají kompletně zatáhnout či obložit a využít tak veškerý prostor ateliéru. Okýnkem mohou zvědaví kolemjdoucí nakouknout, co zrovna umělec tvoří, a nebo si dopřávat absolutní samoty a klidu.

Ateliér si může každý umělec poskládat a zorganizovat podle svých potřeb. Vyhovuje tak malíři stejně jako návrháři drobného nábytku. Do ateliéru se toho nevejde mnoho a tak je potřeba, aby se kreativní duše omezila pouze na nezbytně nutné pomůcky, což nakonec posiluje i jeho fantazii a um.

Mohlo by vás zajímat