10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj
Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali
BOXÍK: Oddělení Zdravý svět v Globusu nabízí nejširší sortiment alternativních potravin v Česku, zakládá si na prvotřídní kvalitě, zdrojích a spolupracuje s regionálními farmáři.
1. Zapisujte si, co jíte
Je až k neuvěření, že to, jak vypadá naše tělo, až z 80 % ovlivňuje strava, teprve pak až pohyb. Zkuste si proto týden poctivě zapisovat vše, co jíte a pijete. Snažte se poté nezdravé potraviny nahrazovat zdravějšími a nutričně bohatšími, které v Globusu najdete v samostatném oddělení Zdravý svět.
2. Nevynechávejte snídani
Tím, že nesnídáte, tělo nebude mít dostatek energie na celý den, takže se můžete cítit unavení, bude se vám hůře myslet, pracovat a také večer možná budete pociťovat velkou chuť na sladké. Že na přípravu snídaně nemáte čas? To je jen výmluva. Existují zdravé instantní kaše, které stačí jen zalít horkým mlékem či vodou a nakrájet do nich kousky čerstvého ovoce, například banánů, pomerančů a jablek, nebo je skvělé také sušené ovoce. Výbornou snídaní jsou i nevařené ovesné kaše – vločky jen večer zalijte horkou vodou, přidejte skořici, nakrájená jablka a ráno kaši stačí jen ochutit a sníst.
3. Myslete na svačinky
Ano, tělo potřebuje i svačit. Místo chipsů, čokolády a oplatků zařaďte do své stravy více ovoce a zeleniny. Skvělou a zdravou svačinkou jsou cherry rajčátka, mini okurky, baby karotky apod. Dají se například nabrat v praktických zeleninových barech, takže je budete mít vždy čerstvé a křupavé. Nic nemusíte krájet a připravovat, nakoupíte, omyjete a jíte. Paráda! Budete tak sytí a tělu dodáte přírodní vitamíny, minerály a také vlákninu.
4. Dodržujte denní rutinu
Cítíte se v zimě často unavení? Pak dejte svému dni řád. Vstávejte a choďte spát přibližně ve stejnou dobu (i o víkendu), jezte v podobné časy, najděte si aspoň chvíli pro sebe.
5. Hýbejte se
Že vás cvičení ani jiné sporty nebaví? I to je možné, ale pohyb tělo potřebuje. Měli byste denně nachodit alespoň 10 000 kroků. Místo výtahu také choďte po schodech.
6. Vybudujte si návyk
Tělu trvá 21 dní, než si na něco zvykne. Stejně tak je to u sportu, ale i ve stravě a při jakékoliv činnosti. Z počátku pomůže pozitivní motivace – pořiďte si v oddělení Sportu v prodejnách Globus například krásnou novou podložku na cvičení nebo nějaký nový cvičební outfit.
7. Zkuste vyběhnout
Velmi oblíbené je nyní běhání a není se čemu divit. Je to velice přirozený sport, který můžete provozovat kdykoliv, kdekoliv, sám i s někým a v každém věku. Běhejte pomalu tak, abyste u toho mohli v klidu mluvit a nezajíkali se.
8. Spěte více a kvalitněji
Spánek – jak důležitá věc. Ten nejkvalitnější je před půlnocí. Ve spánku se organismus regeneruje, dochází k obnově psychických i fyzických sil, je důležitý také pro dobrou imunitu. K dobrému spaní pomůže také hezké a kvalitní povlečení a měkoučké deky, kterých v Globusu najdete velký výběr.
9. Najděte si sparing partnera
Ve dvou nebo ve více lidech se to lépe táhne. I to, že začnete zdravěji jíst a více se hýbat. Díky druhému člověku, který je na tom podobně jako vy, budete mít lepší motivaci a nestane se vám, že to jen tak snadno vzdáte.
10. Šetřete svůj čas
Čas je to nejcennější, co máme. Proto s ním není dobré plýtvat. Třeba i při nákupech, ty zejména nemají moc rádi muži. Proto v hypermarketu Globus najdete velmi praktický ruční skenovací systém Scan&Go, kdy si rovnou zboží při vkládání do nákupního košíku skenujete, pak jen rychle u samoobslužných pokladen zaplatíte a jste pryč. Žádné čekání u pokladen a vykládání zboží na pás. Místo toho raději můžete být s rodinou, sportovat nebo se třeba podívat na hezkou komedii.