Co je to kryolipolýza?

Co je to kryolipolýza?

Kryolipolýza je moderní šetrná technologie určená k odbourání tuku v problematických partiích, která je vhodná pro ty, kteří se chtějí trvale a bez rizika operace zbavit tuku. 

Jak kryolipolýza funguje?

"Díky principu řízeného zmražení podkožního tuku v problematických partiích dokáže KRYOLIPO krystalizovat obsah tukových buněk a způsobit tak jejich rozpad. Dochází tak k apoptóze, tedy řízené smrti buňky. Odumřelé tukové buňky jsou pak odplavovány z těla přirozenými metabolickými pochody a lymfatickým systémem." vysvětluje majitelka Kliniky krásy Anděl Alena Jírů.

Jak to probíhá?

Ošetřovanou partii překryjeme dostatečně velkou membránou napuštěnou speciálním gelem, abychom zabránili poškození pokožky chladem. Pak začne proces nasávání podkožního tuku do chladicí hlavice. Po nasátí se pokožka napřed lehce prohřeje a pak se začne ochlazovat na -5 až -10 stupňů. Chlad klient cítí jen krátkou chvíli, potom nepříjemný pocit mizí. Celý proces kryolipolýzy trvá 45 minut. Poté se nasávací hlavice opatrně odstraní z pokožky a důkladně se promasíruje ošetřovaná partie. Ošetřená oblast může být pár dní citlivější.

Co mohu očekávat?

Úbytek tukové tkáně je zhruba 25 % a více. První výsledky jsou vidět již po 14 dnech po proceduře, maximálního efektu je dosaženo v průběhu 2 – 3 měsíců. Pokud si klient hlídá váhu, je úbytek tukové tkáně trvalý. Výsledky kryolipolýzy jsou srovnatelné s operační liposukcí, rozhodně se ale jedná o proceduru, která je šetrnější a nepochybně i levnější.

Nejčastěji ošetřované partie

Celé břicho, špíčky na zádech, vnitřní i vnější stehna a paže.

Je pro mě kryolipolýza vhodná?

"Tak jako každé přístrojové ošetření, i toto má své kontraindikace. Mezi ty hlavní patří alergie na chlad, nebo cukrovka," upozorňuje odbornice na kryolipolýzu Alena Jírů z Kliniky krásy Anděl.

Jak často Kryolipolýzu provádět?

Výhodou kryolipolýzy je, že zpravidla stačí 1 ošetření dané oblasti. Stejnou oblast lze ošetřit maximálně 3×, vždy po 2 měsících.

 

Mohlo by vás zajímat