Jak vybrat kvalitní dezinfekci vhodnou pro děti i pro citlivou kůži?

Jak vybrat kvalitní dezinfekci vhodnou pro děti i pro citlivou kůži?

Antibakteriální či dezinfekční gely jsou běžnou součástí aktuálních dní. Jak ale rozeznat, jaká dezinfekce je kvalitním výrobkem splňujícím přísné požadavky a které výrobky viry při mytí rukou nezničí? Stejně tak nás zajímalo, které dezinfekce jsou vhodné pro citlivou kůži dětí i dospělých trpících kožními problémy.

Možná jste si ani vy za svůj život neumyli ruce tolikrát, jako v posledních týdnech. Je to vlastně jedno z naprosto základních pravidel, které učíme i své děti již od malička, avšak nyní se mnohem více dbá na to, čím si budeme ruce umývat.

Pozor na běžné kosmetické přípravky skrývající se za dezinfekcí

Není dezinfekce jako dezinfekce, dle nařízení vlády ČR musí dezinfekční gely s přívlastkem anti- projít certifikací vyžadující přesně stanovené a schválené účinky konkrétního produktu. Ve chvíli, kdy certifikaci získají, se stávají biocidním přípravkem. Gely se bez této certifikace sice mohou nazývat čistící nebo antimikrobiální, ale nejsou dezinfekcí v tom pravém slova smyslu a spadají pod kategorii kosmetických přípravků.

Základem je biocidní přípravek

V základu je důležité, ujasnit si pojem biocidní přípravek. Biocidní přípravek je jakákoli látka nebo směs ve formě, v jaké se dodává uživateli, skládající se z jedné nebo více účinných látek (nebo tuto látku/látky obsahují či vytvářejí) určených k ničení, odpuzování a zneškodňování jakéhokoliv škodlivého organismu, k zabránění působení tohoto organismu nebo dosažení jiného regulačního účinku na tento organismus jakýmkoliv způsobem jiným než pouhým fyzickým nebo mechanickým působením. Toto je v podstatě ta nejdůležitější informace, kterou potřebujete při výběru správného gelu na ruce vědět. 

Zničíme viry i obyčejným mýdlem?

Ano, kapsidu viru, tedy bílkovinné pouzdro jsme schopni narušit i běžným mýdlem. Je důležité uvědomit si, jak často si ruce umýváme a že z nadmíry všech dezinfekčních gelů a mýdel může naše pokožka trpět. Mohou vznikat alergie i oslabená imunita. Na kůži ani v ní totiž nežijí pouze mikroorganismy, které nám dělají zle, ale také spousta takových, které nás chrání a starají se o naše zdraví. Dezinfekce ničí to špatné, ale také to dobré.

Vyhněte se při této péči vysušené a popraskané kůži vašich rukou

Z gelů na trhu můžete vybírat i ty, které jsou šetrné k vaší pokožce. Jedním z těch je například gel značky Veronica Organics, kde najdeme složky ulevující naší kůži ale také nosu. Dezinfekční gel Veronica Organics obsahuje pečující složky, jako jsou hyaluron, rostlinný glycerin, olej z citrónové šťávy a Fenethylalkohol. Jde o látky, které na sebe váží vodu, hydratují pokožku, olej z citrónové šťávy je bohatý na antioxidanty a bojuje v těle s volnými radikály, navíc krásně voní a poslední složka, fenethylalkohol je látka, která se přirozeně nachází například v růžích, pelargoniích nebo hyacintech. Tato složka dokáže významně tlumit zápach etanolu a má příjemnou květinovou vůni.

Dezinfekční gel vhodný pro děti i pro kůži trpící ekzémy

Gel značky Veronica Organics byl vyvinut tak, aby nedráždil žádný typ pokožky. Narozdíl od běžné dezinfekce v něm nenajdete dráždivé složky a´lá TEA, karbomer nebo PEG.  

Za jak dlouho dezinfekce působí?

Oficiální doba spojená s účinky biocidních přípravků atestovaných na patogeny uvedené níže je následující:

30 vteřin — je třeba pro narušení kvasinky nebo bakterie,
60 vteřin — je třeba k narušení viru,
20 minut — je třeba, aby vás přípravek zbavil plísní.

Proč investovat do kvalitního dezinfekčního gelu?

A k čemu v těchto dnech potřebujete „neagresivní” dezinfekční gel? Aby vám nerozežral ruce pokaždé, když jedete MHD, aby vám vydezinfikoval ruce předtím, než sáhnete na volant v autě, po tom co navštívíte poštu nebo než podáte mezi dveřmi nákup babičce, abyste nenarušili pokožku ručiček vašich dětí​, když je vezmete na procházku, abyste ochránili domácího mazlíčka při společném hraní.

Objednávat můžete ZDE

Mohlo by vás zajímat