Jak vybrat ten správný zásnubní prstýnek?
Pánové (i dámy), vybrat zásnubní prsten není jen tak, toho jste si jistě vědomi. Ale jak těžké to je, zjistíte až v momentě, kdy se do hledání toho pravého prstenu pustíte.
Jste rozhodnutí. Požádáte ji o ruku. Jak ale vybrat ten pravý zásnubní prsten? Máme pro vás pár rad, ať už zásnubní prsten vybírá tradičně muž nebo žena. Věříme, že pokud budete následovat našich dvanáct bodů, bude vaše partnerka spokojená. Nebo partner, prosím tam, kde mluvíme o milé, partnerce nebo jiném označení v ženském rodě, si klidně představte muže. A vybírat může samozřejmě i žena ženě.
1. Ptejte se
Pokud si nejste jistí tím, co by se vaší přítelkyni líbilo, zeptejte se jejích kamarádek. Těch, které takový ,,drb" nepustí dál. Kolegyň v práci, pokud je znáte, nebo maminky vaší milé. Z informací, které vám poskytnou, se vám může podařit poskládat perfektní prsten. Dejte si ovšem pozor i na to, že preference u něčeho takového jako je zásnubní prsten, se u ženy mohou čas od času i změnit, dbejte tak na aktuálnost toho, co vám kdo poradí.
2. Zjistěte si velikost
Koupit prsten jen tak od oka je sice odvážné, ale když si ho potom vaše milá nandá a už nikdy nesundá, protože ho nepřetáhne zpátky přes kloub prsteníčku, nebude to to pravé ořechové. Jestliže si nezjistíte obvod prstu, sáhněte raději po o něco větší velikosti, než vám připadá jako ta pravá. Není-li vybraný prsten extra speciálním kouskem, vězte, že půjde zmenšit a raději se na to u klenotníka i zeptejte. Pokud se ovšem chcete vyhnout obtížím, zkuste opatrně změřit obvod prsteníčku provázkem. Nenápadně to můžete zvládnout třeba ve chvíli, kdy bude vaše partnerka spát.
3. Dejte si na čas
Asi chápete, že kupovat takovou věc na poslední chvíli není to samé jako shánět ve sportovních potřebách dárek kamarádovi v den jeho narozenin. Udělejte si na výběr prstenu čas, vybírejte a rozmýšlejte v klidu. Protože kupujete něco, co už nejde vrátit.
PODÍVAT SE NA NABÍDKU PRSTENŮ - ZDE -
4. Kolik takový prsten stojí?
Projděte si internetové stránky obchodů i kamenné obchody, věnujte lovu toho správného prstenu dostatek času. Neshánějte jej na poslední chvíli a ujistěte se, že se nenecháte podvést a natáhnout.
5. Kolik máte utratit?
Jasnou odpověď na takovou otázku vám nedáme. Vy jste těmi, kteří svou finanční situaci znají nejlépe. A znáte i svou partnerku, kterou buď rozmazlujete, nebo rozmazlujete až moc a možná čeká diamant o velikosti mandarinky. Pravidlem by mělo být, abyste koupili hezký prsten, který se bude líbit vám, budete mít pocit, že se bude líbit i vaší budoucí snoubence a nebudete z obchodu odcházet s pocitem, že jste přestřelili a týden se nenajíte.
6. Zjistěte si, jak je prsten praktický
To je věc, na kterou většina mužů zapomíná. Koupit velký hranatý kámen je velká paráda na pohled, ovšem může ho poté vaše snoubenka nosit všude s sebou, aniž by se bála, že si prsten otluče, poškodí nebo poškrábe někoho kolem sebe?
7. A diamant je povinnost?
Jistě, že není. Znovu - záleží na tom, jakou preferenci má vaše partnerka. Mluví-li o diamantu, koupí diamantového prstenu ji nezklamete. I prsteny s vintage nádechem jsou však půvabné, nemusíte se přeci honit za tím nejblyštivějším a nejtřpytivějším kamínkem. To, že diamanty jsou nejlepším přítelem každé ženy, je už velmi staré pořekadlo, neplatí obecně, doba se změnila.
Komu se nelení, tomu se zelení. Prohlédněte si internetové stránky, jež nabízí nápady a spousty obrázků se zásnubními prsteny. Možná tam narazíte na ten pravý. Doporučujeme pinterest.com, kde najdete tolik dokonalých zásnubních prstenů, až se vám z toho zatočí hlava.
9. Neberte si příklad z hollywoodských hvězd
Média nás pokaždé, když dojde k zasnoubení slavného páru, masírují informacemi o tom, jaký prsten daná osoba dostala, jak byl velký (a že je většinou větší než její prst) a především, kolik stál dolarů. Nenechávejte se ovlivnit takovými zprávami, je to úplně jiný svět. Pokud zrovna nerandíte s Beyoncé nebo s Jennifer Lawrence, nemusíte si dělat hlavu s tím, že by se od vás očekával velký kámen a tučná částka rovnající se vaší půlroční výplatě. Z koupě zásnubního prstenu byste si měli odnést především dobrý pocit.
10. Nenechte se ukecat
Ani ta sebemilejší prodavačka v obchodě vám nemusí poradit dobře. Vždy jde o to, že konkurence obchodů se šperky je vysoká a ona chce na prvním místě prodat. Nezná vaši parnerku a neví, co by se jí líbilo nejvíce. Nedávejte na radu jí ,,jako ženy", protože my ženy jsme každá jiná. Prodavačka se může usmívat a říkat, že tohle je to pravé, ale pokud to tak stoprocentně necítíte, koukněte se po něčem jiném. Také bychom nedoporučovali vybírat prsten s někým, kdo vaši milou příliš dobře nezná. Určitě nechcete po zásnubách partnerce vysvětlovat, která z vašich kolegyň z práce vám s výběrem pomáhala.
11. Ověřte si, kolik toho vydrží kroužek
Důležitý není jen kámen, podstatný je i kroužek, na kterém kámen nebo cokoli jiného drží. Jak dlouho vydrží a jaká je jeho odolnost, z jakého je materiálu, to jsou otázky, které byste v obchodě měli pokládat. Vkusem prodávajícího se neřiďte, odbornými znalostmi však ano.
12. To správné místo
To je rada, kterou vám ani nemusíme dávat. Místo a načasování - další dvě podstatné náležitosti požádání o ruku, na které vaše snoubenka bude vzpomínat celý život a poté několikrát vyprávět svým dětem i vnoučatům. Dejte si pozor, komu to, že chcete svou milou požádat o ruku, řeknete. Aby se taková informace k partnerce nedostala dříve, než vy stihnete pokleknout.
Foto: pinterest.com