Máte suchou nebo dehydratovanou pleť?

Máte suchou nebo dehydratovanou pleť?

Klíčovým problémem je to, že suchá i dehydratovaná pokožka mají tendenci mít podobné vlastnosti. Rozluštěte, co trápí vaši pleť a přizpůsobte tomu svou pleťovou rutinu. 

zdroj:  womenshealthmag.com

Pro správnou péči o pleť je určení typu pleti tím nejdůležitějším krokem. Informace, na kterých vše stojí a padá. Protože pokud nebudete znát přesně svou pleť, vaše péče o ni může být sebelepší a produkty sebedražší, ale výsledky nejen že neuvidíte, ale také jí s největší pravděpodobností spíše ublížíte.

Pokud jde o stav vaší pleti, zdá se, že nic není více matoucí, než rozlišení "suchá" nebo "dehydratovaná" pleť. I když mohou mít podobné vlastnosti, základní příčiny jsou odlišné, ale pochopení toho, zda máte suchou nebo dehydratovanou pleť, může změnit váš kosmetický postup a hlavně vzhled vaší pokožky. 

zdroj: pixlr.com

Jaký je tedy rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí?

V kosmetickém průmyslu se suchou pletí rozumí typ pleti, ve které není dostatek lipidů k ​​promaštění pokožky, zatímco dehydratovaná pleť obvykle označuje dočasný stav, kdy pleti chybí voda nebo hydratace.

Skutečnost je taková, že se tyto dva pojmy hodně překrývají a lidem se sklonem k suché pokožce pravděpodobně chybí jak lipidy, tak hydratace.

Klíčovým problémem je to, že suchá i dehydratovaná pokožka mají tendenci mít podobné vlastnosti. Suchá pokožka je suchá na dotek, šupinatá a může být napnutá nebo svědivá. Může to být něčí základní typ pleti a je charakteristický pro některá kožní onemocnění, jako je ekzém nebo ichtyóza. Mezi další příznaky suché pleti patří malé póry, pleť není taková naducaná a šťavnatá. Pokud na pleť nanesete hydratační krém nebo tělové mléko, poměrně rychle se vstřebají.

Naproti tomu, když je pokožka dehydratovaná, může být na povrchu stále mastná na dotek, ale přesto může vypadat matně nebo na ni můžete pozorovat šupinky.

zdroj: pixlr.com

Jak se starat o dehydratovanou pleť?

Ošetření dehydratované pokožky nemusí úplně vždy znamenat, že musíte sáhnout po další sklenici vody. Každopádně na pravidelný pitný režim rozhodně nezapomínejte. Zkuste se ale zaměřit na vnější faktory. Pokud většinu dne trávíte v místnosti, kde je suchý vzduch nebo se spoléháte na ústřední topení, může vám pomoci zvlhčovač vzduchu. Odpusťte si také dlouhé koupele v horké vodě. Krátké sprchy při pokojové teplotě jsou pro vaši pokožku lepší volbou.

Zintenzivněte také svou hydratační rutinu. Obličejová mlha by měla být ve vaší kabelce po celý rok, ne jen v letních měsících. Pravidelné používání hydratačních masek také rychle doplní vlhkost pokožky. Nezapomeňte hydratovat vaši pokožku ještě když je vlhká.

Intenzivní hydratační sérum Phytocéane Intense Moisturizing Serum (1050 Kč, phytoceane.cz), hydratační sprška La Roche-Posay Toleriane Ultra 8 (511 Kč, notino.cz), gelová maska Skin Hydrating Masque (1390 Kč, dermalogica.cz), vysokou dávku hydratace zajistí Laneige Water Bank (980 Kč, sephora.cz), denní krém pro žíznivou pleť Lush Skin Drink (775 Kč, lush.cz).

Jak se starat o suchou pleť?

Příčiny suché pleti mohou být od těch genetických až po vnější vlivy, tedy dlouhé hodiny strávené v překlimatizovaných prostorech, poškození UV zářením nebo i nadměrné čištění pokožky. Suchá pleť potřebuje komplexní pravidelnou kosmetickou péči, pleťové výrobky na vodní bázi s přidanými hydratačními faktory. Pro péči o velmi suchou pleť jsou vhodné výrobky na olejové bázi.

Hydratační krém pro suchou až velmi suchou pokožku CeraVe (373 Kč, notino.cz), hydratační pleťový krém Neutrogena Hydra Boost (329 Kč, notino.cz), výživný krém s bambuckým máslem Phytocéane Hydra-Nourishing Cream (1370 Kč, phytoceane.cz), pohádkově hydratační pleťový krém Skins Shangri La (1300 Kč, lush.cz).

 

 

Mohlo by vás zajímat