Mikrojehličkování je technika, díky které lze vyřešit téměř všechny problémy s pletí, říká dermato-estetický odborník Michal Seidl

Mikrojehličkování je technika, díky které lze vyřešit téměř všechny problémy s pletí, říká dermato-estetický odborník Michal Seidl

Michal Sajdl se pro dermato-estetické služby nadchl hned po vysoké škole, nedlouho poté si s partnerkou založili beauty salón, aby mohli nejenom svým zákazníkům dopřávat kvalitní služby, ale také školit další kosmetičky a lékaře. Dlouholeté zkušenosti v rámci mikrojehliček, chemického peelingu nebo třeba plazmaterapie předává láskyplným způsobem dál.

Jaké byly vaše začátky, kdy jste se rozhodl založit vlastní salón?

Moje začátky byly takové že jsem pracoval pro farmaceutickou společnost, pak jsem přešel pod Biodermu, kde jsem dělal sales manažera. Teď už je to nějakých dvacet let, kdy jsme si otevřeli vlastní salón, protože jsme chtěli školit lékaře a kosmetičky, co se týče chemických peelingů, mikrojehličkování, plazma terapií atd. A to se nám daří.

Michale, co přesně ve vašem salónu děláte?

My toho děláme co se týče terapií pleti mnoho, ale nejčastěji co děláme je mikrojehličkování, tedy technika omlazení pleti, regenerace pleti. Je to podobná technika jako tetování, ale netetuje se barvou, používají se různá aktivní séra, která pomáhají omlazovat a regenerovat pokožku. Záleží na tom, jaký problém zákazník na své pleti zrovna řeší, jestli je trápí pigmentové skvrny, rozšířené žilky, rozšířené póry nebo suchá či stárnoucí a unavená pleť. Obvykle k nám ale zákazníci přicházejí pro omlazení pleti, tedy anti-aging. Chtějí pleť omladit, regenerovat, zjemnit vrásky, pleť vyhladit nebo sjednotit barevný tón pleti, to je to nejčastější s čím klienti přicházejí a s čím jim můžeme pomoct.

V čem jsou mikrojehličky unikátní?

Mikrojehličkování je úžasná v tom, že tato metodika je naprosto univerzální a díky technice, která se provádí, kdy se do kůže dělají mikro-vpichy pomocí mikrojehliček a aplikují se různá séra, podle potřeby, nejčastěji kyselina hyaluronová, vitamín C, minerály, mezokoktejly atd., se daří vyřešit téměř všechny problémy s pletí.

foto: Móda.cz

Mohou na mikrojehličkování chodit i lidé s akné či atopickým ekzémem?

Pokud má člověk akné, a to akné je v aktivním stádiu, kdy jsou na pleti zánětlivé pupínky plné hnisu, tak nejprve provádíme chemický peeling, díky kterému akné a jeho zánětlivé projevy na kůži v první řadě zklidníme a poté lze provést mikrojehličkování. To navíc redukuje i jizvičky po akné, nebo hyperpigmentace, kterou také způsobilo akné. U atopického ekzému mikrojehličkování až tak vhodné není, protože kůže je velmi suchá a podrážděná, takže pokud má člověk atopický ekzém v akutním stádiu, mikrojehličkování nedoporučujeme. Pokud to má v klidové fázi, kdy kůže na obličeji není extrémně suchá, pak se provádět mikrojehličkování dá, ale vždy je to o tom, že každého člověka potřebujeme vidět a zkonzultovat s ním všechno na míru. Lze použít i tzv. nanojehličky, které nejsou tak silné, jako ty klasické, čímž nejsou pro kůži, která má atopický ekzém, tolik zatěžující.

Jak často je vhodné chodit na mikrojehličkování?

Ideální je, pokud se klienti rozhodnou pro tuto metodiku omlazení nebo regeneraci pleti, přijít třikrát za sebou po čtyřech týdnech. Stejně jako se chodí jednou měsíčně na kosmetiku, aplikují se i mikrojehličky, protože se po 28 dnech obnovuje struktura kůže. Ale samozřejmě pokud klientovi mikrojehličkování vyhovuje, máme i takové, kteří chodí po celý rok jednou za měsíc. Jehličky mají tu obrovskou výhodu, že se mohou aplikovat po celý rok. Není tam žádná časová výluka jako třeba u chemických peelingů nebo u laserů, které se nedělají v letním období, protože je hodně slunce. Výhoda mikrojehliček je, že pleť není fotosenzibilní.

Jak dlouho trvá efekt mikrojehličkování?

Pleť je vitální, pevná, rozjasněná, má sjednocený barevný tón pleti a její efekt vydrží plus mínus půl roku. Takže po těch zhruba 6 měsících se pleť může začít vracet do stavu v jakém byla před jehličkováním.

Bolí to?

Metoda je naprosto bezbolestná, protože před tím aplikujeme anestetický krém, kdy pleť je znecitlivěná. Díky tomu není mikrojehličkování nijak nepříjemné, je to spíš takový pocit jemné masáže obličeje. Po mikrojehličkování dáváme zklidňující masku. Někteří klienti pak chvíli cítí pocit tepla v obličeji, který brzy zmizí, není to ale pravidlem.

Jak je tato metoda omlazení dostupná finančně?

Mikrojheličkování je finančně velmi dostupné, vždy záleží na kombinaci séra, které se použije, ale vychází to v ceně 2000 Kč až 2 500 Kč maximálně.

Zmínil jste také chemický peeling, řekněte nám o tom víc.

Chemický peeling je řízená exfoliace. Na pleť se nanáší ovocné kyseliny, pomocí nichž se urychlí exfoliace kůže, tedy „šupení“ pokožky, které vede k omlazení a rozjasnění pleti. Chemický peeling pleť na první dobrou vysuší a následně ji hydratuje, díky čemuž dochází k liftingovému efektu. Pomáhá také ke zúžení rozšířených póru, redukci pigmentací, redukci vrásek. Chemických peelingů je opravdu hodně, protože se vždy používá podle typu pleti, kdy se použije vhodná ovocná kyselina, která se aplikuje.

foto: Móda.cz 

 

 

Mohlo by vás zajímat